Топ Новости >
  • 24 Часа
  • 7 Дена
  • 14 Дена
Нови директори на СОУ „Јофиф Јосифовски“ и ОУ „Владо Кантарџиев“ во Гевгелија
Фев 22 2018

Нови директори на СОУ „Јофиф...

Цветан Нелоски е новиот директор на гевгелиското средно училиште, а Снежана Катарова е именувана за директор на ОУ „Владо Кантарџиев“...
Заев со почести пречекан во Германија
Фев 21 2018

Заев со почести пречекан во...

Црвен тепих и интонирана химна за почесниот гостин премиерот Зоран Заев во Германија
Крадците возвраќаат за мирниот празничен јануари
Фев 21 2018

Крадците возвраќаат за мирниот...

Во првите три недели од февруари на подрачјето на надлежност на Полициска Станица Гевгелија регистрирани се 20 кражби
Српската Амбасадорка со Благодарница за општина Гевгелија
Фев 19 2018

Српската Амбасадорка со...

Амбасадорката Дивјак искажа уверување за понатамошно пријателство и соработка помеѓу двете земји и интерес за соработка на економски...
Реновирана Детската градинка „Цветови“ во Гевгелија
Фев 16 2018

Реновирана Детската градинка...

Претставник на УНХЦР и Министерката за труд и социјала денеска ја посетија градинката и го пуштија во употреба реновираниот дел
Гевгелија ќе се збратимува со Ужгород, Украина
Фев 13 2018

Гевгелија ќе се збратимува со...

Посета на Украинската Амбасадорка на Гевгелија со која Општината ги зајакнува стратешките приоритети за влез во ЕУ и НАТО
Гевгеличанец пронајден починат во стан
Фев 12 2018

Гевгеличанец пронајден починат во...

Триесет и петгодишниот гевгеличанец Р.А. рано изутрината бил пронајден починат во стан на булевар Гевгелија
Прес на Поцков: 100 дена Градоначалник на општина Гевгелија
Фев 05 2018

Прес на Поцков: 100 дена...

Сашо Поцков: Веќе во првите сто дена успеавме да создадеме конкретни проекти и да ги исцртаме контурите на проектите кои ќе следат во...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.