Топ Новости >
Утврден советот на општина Гевгелија
Окт 21 2017

Утврден советот на општина...

Во прилог, имињата на новите членови на гевгелискиот општински совет
Гевгелија доби нов градоначалник во првиот круг
Окт 16 2017

Гевгелија доби нов градоначалник...

Сашо Поцков, кандидатот на СДСМ убедливо со 2.347 гласови разлика го победи уште во првиот круг кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и досегашен...
Македонија гласа
Окт 14 2017

Македонија гласа

Од вечерва на полноќ заврши предизборната кампања за Локалните избори 2017 година 
Форумот на жени на СДСМ со кандидатите за новата локална власт
Окт 13 2017

Форумот на жени на СДСМ со...

Средба на членките на Форумот на жени на СДСМ за Гевгелија со кандидатите за градоначалник, носителот и кандидатките за советнички во...
Поцков во победничко Миравци
Окт 12 2017

Поцков во победничко Миравци

ВИДЕО: Миравци и на последните парламентарни избори го победи кандидатот од ДПМНЕ, ќе го победи и на 15 октомври (Поцков)
Честит 11 Октомври
Окт 11 2017

Честит 11 Октомври

Денот на востанието на македонскиот народ одбележан и во Гевгелија - гевгеличани благодарни на своите слободари
Голем граѓански митинг на СДСМ во живо
Окт 08 2017

Голем граѓански митинг на СДСМ во...

ФОТО: „Живот во Македонија за сите!“ со десетици илјадници граѓани за поддршка
Поцков - локална самоуправа во партнерство со граѓаните
Окт 07 2017

Поцков - локална самоуправа во...

Потпишан документ „Ден потоа“ кој означува граѓанско партнерство на идниот градоначалник на општината во остварувањето на потребите...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.