Топ Новости >


Келија број 2 како асоцијација за „Илинденска“ број 2 за носталгичниот бивш премиер, сега загрижен за сигурноста на својот живот Никола Груевски.

Овде може раат да си лежи во „лавовска“ постелнина.

Загрозен му бил животот, па барал уште 20 телохранители, со се' сегашните што ги има 6, а што му ги плаќа државата. Да не се арчи буџетот, а и така со најавениот ребаланс за 2017 се намалуваат непродуктивните трошоци, најдобро е да си се скраси во „Идризовска“ (келија) број 2.

Вака размислуваат поголемиот дел од ФБ корисниците и такви предлози посочуваат за утеха на уплашениот Грујо.

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.