Топ Новости >


Екс премиерот Никола Груевски со нов ангажман - прв пазарџија на новиот градски пазар во Гевгелија.

Во декември 2012 година тој постави камен темелник на проектот кој требаше да заврши за 90 дена. Врти сучи, се одложуваа работите речиси пет години, градбата никако да заврши, гевгеличани критикуваа, негодуваа, а оно да ти било: „Го чекале Груевски, како невработен екс премиер, со новиот бизнис да им биде и прв тезгаџија“.

Аирлија нека е. 

Се очекува после празникот, на 3 август да профункционир новиот градски пазар кај месноста Караорман во Гевгелија.

 

Фотомонтажа: Александар Дојранлиев


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.