Топ Новости >


Ова е причината зошто Собранието на РМ не работи во работен ден.

Денеска е вторник, 8 август, нема никаков државен празник, а претседателот Талат Џафери најави дека по завршувањето на пленарната расправа во понеделникот во 18 часот, работата на Собранието ќе продолжи во среда, 9 август.

Фудбалски Суперкуп и се' е можно!

Дури и апстиненција од работа на оние кои што се платени да работат во името на народот, а не за фудбалот.

Фотомонтажа: Александар Дојранлиев

 

 


Гевгелија слави победа

Фото галерија: СДСМ ја слави двојната победа - избор на нов градоначалник и мнозинство во општинскиот Совет

Повеќе

Осамениот

Нема славеници во барокната пропаст зграда

Повеќе

Мерцерес на продажба

Возилото од 600.000 евра што го купи Груевски за свое луксузирање со народни пари, новата Влада одлучи да го продаде

Повеќе

Висулник

Нелегално место за изборна пропаганда на таквите кои не фермаат правила и закони

Повеќе

Контејнер кампања

Новата ера заглави на контејнер

Повеќе

Агресивна кампања

Тие трошат наши пари за рекламирање

Повеќе

Новоерци на врата

Пазете кому му отварате врата

Повеќе

Кампања

Фан клубот на Крадоначалници објави нанјнова кампања за гевгелискиот кандидат на ДПМНЕ

Повеќе

Новиот станар

Што виде Заев во идризово

Повеќе

Несвест говор

Кукли како превентива за несвестица на сценскиот амбиент кога зборува Никола Груевски

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.