Топ Новости >

Странците го открија лажниот СК2014

  • Вторник, Авг 08 2017

 

Очекуваната мега реклама за Македонија од странските гости за денешниот Супер куп, се изврте и во исмејување на мега проектот на поранешната влада - „Скопје 2014“. Странски гостин на твитер се „пофалил“ дека пие на лажен брод - закотвените галии во Вардар, а во позадина блешти лажниот барок.

Дали е ова реклама за фалениот проект на претходната власт или реален шок за странските туристи е видливо од реакциите на гостите, па затоа координаторот на една од пратеничките групи на ДПМНЕ не мора да се прашува што е вредност во Скопје, дали СК2014 или ГТЦ.


 

 

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.