Топ Новости >


Новоерци ја промовираат новата ера од програмата на ДПМНЕ и лидерот Груевски. Денеска е почеток на предизборната кампања за претстојните локални избори.  Затоа, пазете кому му отварате врата. 

Како изгледаат Новоерците во кампања:
„Добар ден, ние сме од новата ера. Би сакале да разговараме за новата ера?“


Блиски средби со новајлиите имал и новинарот и публицист Бранко Тричковски. Тој на својот Фејсбук профил денеска напиша:
„Само што ја подотворив вратата, како некои машкарадни коледари, почнаа да пеат: Гласајте чиче за нас, од Заев ние сме спас, поздрави примете од Новата ера, ќе сера, сера!
Паднав во несвест.“

 

Фотоколаж: Александар Дојранлиев

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.