Топ Новости >


Агресивната медиумска кампања со баснословни пари од буџетот на РМ е обележјето на ВМРО-ДПМНЕ кога подели неколку стотици милиони евра за своите провладини тутурутки, а деновиве кампањата ја продолжува секаде, на телевизии, портали и со меѓународни дестинации. Зошто?
Оти си имаат украдени наши пари од буџетот на РМ со плаќање и пренасочување на други смеки, каде СЈО уште им ја следи трагата. До тогаш тие сметаат дека кампањата ќе ги спаси.

Е, па погледнете кој го плаќа спасот од апс на ДПМНЕ - вашиот банкомат од вашата картичка каде со секоја трансакција исплаќате банкарска провизија, а банката дознаки до буџетот на државата.

Сега јасно ли е кој се слика и рекламира за наши пари? Доста е!

Ова е секако фотомонтажа, но реалноста на приказот е она горе искажаното.

 

Фото: Александар Дојранлиев

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.