Топ Новости >


Возилото од 600.000 евра што го купи Груевски за свое луксузирање со народни пари, и „за онаму каде што нема да го чекаат новинари“ новата Влада одлучи да го продаде. Средствата од продажбата ќе бидат наменети за купување на нови амбулантни возила за потребите на здравството.

Пред да излезе јавниот тендер за продажба на „грујовата мечка“ која не му е во имотниот лист зошто не платил со свои пари, корисниците на социјалните мрежи веќе ја огласија продажбата на свој начин. Од срам запустеното возило по објавата на бомбите, заборавено во гаражите на МВР, наместо „газда опери ме“ си доби порака „Се продава“.

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе


 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.