Топ Новости >


Поранешниот дипломат, сопственик на печатени медиуми кои неславно ги остави бес пари до затварање, миленик на шверцувани пари во шишиња, несудениот генерален секретар на ОН уште милува да се појавува во јавноста во кругот на власта, па ако треба и со најновата.

Подзаборабениот дипломат вчера „воскресна“ во јавноста на промоција во Штип, каде евоцирал спомени за Киро Глигоров, првиот претседател на суверена Македонија, и тоа не од лично искуство туку по сеќавањата на неговиот татко.
Погодувате, Срџан Керим во старо-ново издание, во првиот ред меѓу првите луѓе на општината.
Дежурниот сатиричар на социјалните мрежи реагира во свој познат стил, преку фото-колаж: „Некој го протрил шишето“, па духот на желниот за слава и внимание, излегол надвор, на виделина.

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.