Топ Новости >

 


 


Кољо уште плаши мали деца.

Со мега интервју за неговиот некогашен режимски портал, а сега пострежимски бранител, го правда својот изборен пораз поради местенки, закани, уцени.
?????????????
Ги помешал лончињата, а не само капаците на лончињата. Затоа и на фотосесијата која ја вежбал пред огледало се труди да личи на големиот Корлеоне, ама сепак Фејк, си е Фејк.
И мачка не му нашле, туку плишано мече за алузија. 

Дежурниот Фејсбук сатиричар, на оваа негова вежба за говор на телото коментира:
„Она кога немаш мачка, а сакаш слика како Вито Корлеоне“.

 

 

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

  

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.