Топ Новости >

 За одржување на имунитетот универзален витамин кој треба да се внесува во телото е витаминот Ц.

Деновиве актуелно е прашањето за одземање на имунитетот на пратеници кои се обвинети од ОЈО за упадот во Собранието од 27 април годинава.

Каква одбрана треба да употребат за да се заштитат?

Дежурниот сатиричар на социјалните мрежи и овој пат во инверзна смисла препорачува „Пијте витамини“, Со предупредување „Во случај на несакани дејства од лекот, посоветувајте се со вашиот лекар или фармацевт...може и адвокат“.

 

 

Фејсбук фелата со рзбирање за сатиричниот приказ на заштита на имунитетот на пратениците. Можеби ќе ги штити од вируси во Шутка, или од опаѓање на одбрамбениот механизам на оние во куќен притвор, ама од Собраниската комисија за одземање на имунитет НЕ куртулија.

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.