Топ Новости >


Два месеца после предизборните партиски активности, во кои се вклучени и рекламирањата со плакати, билборди, флаери, во центарот на Гевгелија до вчера стоеше закачен на фасадата на „РТГ“ билборд на кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ.
Иако по законот за избори, организаторот на изборна кампања е должен да го отстрани рекламниот материјал после изборите, овој портрет на губитникот на локалната градоначалничка фотеља стоеше оптегнат со сајли на несоодветно место за истакнување на партиски пропагандни материјали. Ама, тогаш беа власт, па мислеа дека се' им се може. Сега, кога изгубија, изгубија и воља да ги отстрануваат плакатите. Си ја тешат совеста дека се' уште се тука, за членството, или не им се дава пари за екипа да ги „симне“ од жица.

Гевгеличани на изборниот гласачки ден не ги излажа циничната насмевка од постерот, а ветерот пак воопшто не му го есапеше меракот уште колку време сака да им се „потсмева“ на гевгеличани од фасадата на зградата на „Радио Телевиција Гевгелија“. Таа зграда што ја запусти тој лично по партиска директива, заедно со вработените во неа.

 

Денеска, 7 декември е последен работен ден за комуналците неделава. Утре е празник, неработен ден, па отпадот ќе стои до кога?
Или, нема кој да ја одбрани честа на грбот на ДПМНЕ?

Ало, убавке-комуналке, прибериси си го бранителот сиве овие шест години од твоето директорување и не му го прави резилот поле за кучешки лепешки.

Гевгелија заслужува убавина и чист град.

Фото: Паднатиот рекламен плакат во центарот на Гевгелија, до градската фонтана на улица „Маршал Тито“ во четврток (07.12.2017 околу 16 часот)


Препораката стаса дома

Фото на Денот - Препораката за влез на Македонија во ЕУ предадена во Владата

Повеќе

Фудбал за време на интерпелација

Фудбалот поважен избор за следење наместо дискусиите за интерпелација на Влада

Повеќе

Цветно добредојде на пролетта

Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено низ нашиот објектив

Повеќе

Новоустоличување

Русија го потврди четврт децениското владеење на Путин

Повеќе

Цветен пазар

Раскош од бои и миризби со цвеќињата, вечен симбол на внимание и љубов

Повеќе

Побеле Гевгелија

Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари

Повеќе

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.