Топ Новости >


„Т'ва е живот.
Живео ДИК.“


Ова е фото колаж од енигматскиот портрет на Леонардо да Винчи и задоволната алапаџијка на буџетски додатоци, патарини и бонуси.

Силвана Бонева задоволна од партиципирањето во ДИК (Државна изорна комисија).
За една година наплатила 60.000 евра, од кои 24.000 евра за плата, 24.000 евра за патни трошоци (возела демек секој ден од Струмица до Скопје за седници на ДИК) и уште 12.000 евра за бонуси.

Со такви нетранспарентно земени пари од граѓаните даночни обврзници, сигурно не прилега на интригантната Ѓаконда туку на алчната Бона Лиза.

Фото колаж: Александар Дојранлиев

 


Препораката стаса дома

Фото на Денот - Препораката за влез на Македонија во ЕУ предадена во Владата

Повеќе

Фудбал за време на интерпелација

Фудбалот поважен избор за следење наместо дискусиите за интерпелација на Влада

Повеќе

Цветно добредојде на пролетта

Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено низ нашиот објектив

Повеќе

Новоустоличување

Русија го потврди четврт децениското владеење на Путин

Повеќе

Цветен пазар

Раскош од бои и миризби со цвеќињата, вечен симбол на внимание и љубов

Повеќе

Побеле Гевгелија

Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари

Повеќе

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.