Топ Новости >

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

  • Понеделник, Дек 18 2017


Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија.
Веќе три дена како светилките, снегулките, украсените елки и ѕвездени покривки над градското шеталиште го украсуваат градот со пораки за светли и бериќетни Новогодишни празници на сите гевгеличани и добронамерници на нашиот град.

Годинава Општината е поштедлива со трошоците за украсување, што е само потврда на фактот дека грижата за трошењето на општинскиот буџет не е декларација, туку вистинска заложба на новите локални власти. Повеќе светлина, надеж и благосостојба да имате во Вашиот живот и на Вашите трпези.


 


Препораката стаса дома

Фото на Денот - Препораката за влез на Македонија во ЕУ предадена во Владата

Повеќе

Фудбал за време на интерпелација

Фудбалот поважен избор за следење наместо дискусиите за интерпелација на Влада

Повеќе

Цветно добредојде на пролетта

Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено низ нашиот објектив

Повеќе

Новоустоличување

Русија го потврди четврт децениското владеење на Путин

Повеќе

Цветен пазар

Раскош од бои и миризби со цвеќињата, вечен симбол на внимание и љубов

Повеќе

Побеле Гевгелија

Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари

Повеќе

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.