Топ Новости >


Службеното возило на ЈПКД „Комуналец“ денеска беше паркирано на пешачки премин пред раскрсницата на улица „Димитар Влахов“ во непосредна близина на зградата на Општина Гевгелија.
Должината и габаритноста на возилото „Хонда“ завземаа речиси половина од улицата, поради што беше отежнато престројувањет на возилата кои беа во движење, разминувањето и прегледноста на сообраќајит од спротивен правец.

 

Ало, сообраќајна полиција? Дали за директорката на „Комуналец“ важат сообраќајните правила и санкции?

Денеска директорката присуствуваше на презентација на проектот за нова депонија во Гевгелија, во просториите на општинската зграда. Ако доцни на презентација, мора ли да паркира каде ќе и текне, дури и со сите четири тркала на линиите обележани за пешачки премин и со тоа да го загрозуваа сообраќајот на другите?

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.