Топ Новости >


Македонските учесници на Зимските Олимписки Игри во Пјонг Јанг едвај забележителни.

Во недостаток на навивачка еуфорија на сцена стапија олимписките досетки, секако на социјалните мрежи.

Досетливиот А.Д. успеа да ја „стокми“ македонската екипа во боб санкање со тоа на „М“ набавено по желба на Грујо, македонскиот ски скокач со барокни столбови место скии, карлинг такмичарот со тава тавче гравче, нашиот лизгач со античка носија како изведува пируета со копје и штит...

Напред наши со Олимпискиот дух: „Важно е да се учествува“!

 

ФОТО: Александар Дојранлиев - „Нашата екипа во боб санкање на ЗОИ“

„Ако имавме екипа за Карлинг на ЗОИ“

„Како би изгледал наш натпреварувач во Ски скокови на ЗОИ“

„Доколку имавме натпреварувач во дисциплината Уметничко лизгање на ЗОИ“

 

 


Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

Паркинг (не)култура

Возило на „Комуналец“ паркирано на пешачки премин пред раскрсница

Повеќе

Дени со крстот против рудниците

Дени Маџиров е среќниот фаќач на Светиот крст во водите на браната Паљурци, што се одржа на ден Водици во Богданци

Повеќе

Богданци во новогодишен сјај

Предновогодишното украсување на Богданци со многу ѕвезди, новогодишни подароци, кочии, елени

Повеќе

Предновогодишниот сјај на Гевгелија

Фото Галерија од предновогодишниот сјај на улиците низ Гевгелија

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.