Топ Новости >


Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари. Календарски се' уште е зима. Градот е под снежна покривка. Да се надеваме дека на патиштата снегот нема да претставува проблем за сообраќајот.

*Прва фотографија превземена од - Ризо Јованов


 


 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.