Топ Новости >


Ваков беше цветниот пазар денеска во пресрет на Денот на жената.

Утрешниот ден веруваме дека ќе Ве дочекаат уште побогати тезги со понуда од цвеќиња и цветни аранжмани.
Ако тоа е Вашиот избор да искажете некому внимание и љубов на Денот на жената 8-ми март, ќе имате дури и дилема што да одберете.

Ако немате време, или ви недостасува основниот услов за да си овозможите вакво внимание за саканите мајка, жена, баба, сопруга, девојка, тогаш доволна е искрената прегратка, бакнеж, убав збор и „Среќен 8-ми март“.
 

Цветно добредојде на пролетта

Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено низ нашиот објектив

Повеќе

Новоустоличување

Русија го потврди четврт децениското владеење на Путин

Повеќе

Цветен пазар

Раскош од бои и миризби со цвеќињата, вечен симбол на внимание и љубов

Повеќе

Побеле Гевгелија

Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари

Повеќе

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

Дојранско езеро се гуши во пена

Фото галерија - февруарска разгледница од еколошката штета на Дојранското езеро

Повеќе

Амандмански есап

Нова валута на бизнисмените од старата власт

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.