Топ Новости >

Цветно добредојде на пролетта

  • Вторник, Мар 20 2018


Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено со објективот на нашиот фоторепортер: расцветани дрвја, раззеленета околина, понекоја пчелка и многу сонце со денеска измерените 20 степени целзиусови.

Првиот пролетен ден настапува точно во 17 часот и 15 минути.

Денеска е и рамнодневица со должина на денот од 12 часа и 5 минути. Сонцето изгреа во 5 часот и 39 минути, а ќе зајде во 17 часот и 44 минути.

Најзеленото и најрасцветано годишно време - пролетта ќе трае до 21 јуни во 11:07 часот кога календарски почнува летото.


 


 

Препораката стаса дома

Фото на Денот - Препораката за влез на Македонија во ЕУ предадена во Владата

Повеќе

Фудбал за време на интерпелација

Фудбалот поважен избор за следење наместо дискусиите за интерпелација на Влада

Повеќе

Цветно добредојде на пролетта

Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено низ нашиот објектив

Повеќе

Новоустоличување

Русија го потврди четврт децениското владеење на Путин

Повеќе

Цветен пазар

Раскош од бои и миризби со цвеќињата, вечен симбол на внимание и љубов

Повеќе

Побеле Гевгелија

Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари

Повеќе

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.