Топ Новости >

Фудбал за време на интерпелација

  • Среда, Апр 11 2018


Фудбалот поважен избор за следење наместо дискусиите за интерпелација на Влада

Некои не можеа да одолеат на предизвикот „Што се случува на стадионот Сантјаго Барнеби“. Користејќи стрим-сервис не го пропуштија дуелот Реал Мадрид-Јувентус.

На фотографијата уловен од фото-репортерот на „Слободен печат“ е пратеникот Самка Ибраимовски кој го следи мечот на компјутер за време додека трае собраниската расправа, очекуваќи го чинот на гласањето за доверба на Влада. И го дочека и гласањето и конечниот резултат на Реал-Јуве.  Со истата заинересираност за фудбалот наместо дискусиите од собраниската говорница се внесе пред својот мобилен и пратеникот од ДУИ Артан Груби.

Фото превземено од „Слободен печат“


Препораката стаса дома

Фото на Денот - Препораката за влез на Македонија во ЕУ предадена во Владата

Повеќе

Фудбал за време на интерпелација

Фудбалот поважен избор за следење наместо дискусиите за интерпелација на Влада

Повеќе

Цветно добредојде на пролетта

Првиот пролетен ден 20 март низ улиците на Гевгелија видено низ нашиот објектив

Повеќе

Новоустоличување

Русија го потврди четврт децениското владеење на Путин

Повеќе

Цветен пазар

Раскош од бои и миризби со цвеќињата, вечен симбол на внимание и љубов

Повеќе

Побеле Гевгелија

Зимската снежна идила ја зафати Гевгелија при самиот крај на февруари

Повеќе

Ќосето се дислоцира

Со механизација и кран вечерва се крева и дислоцира споменикот на Ќосето

Повеќе

Зраци низ Цветот на слободата

Шупливиот споменик на паднатите борци од НОБ на Мрзенски рид прелеан со зраците на сончевиот залез

Повеќе

Нашите на ЗОИ

Олимписки досетки

Повеќе

Снежна Гевгелија

Фото времеплов - Гевгелија на овој ден пред шест години

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.