Топ Новости >
Резултатите од испитувањето на здравствената безбедност на водата од гевгелискиот водовод направени на 24.12.2013 година од ЈЗУ „Институт за јавно здравје на Република Македонија“
Кога технологијата ќе ја поттисне човековата интеракција, тогаш светот ќе има генерација идиоти
Во спомен на годишнината од неговата насилна смрт со извршен атентат пред влезот на зградата на Владата на Србија
Кога немаш судска правда - бараш улична правда! Твојот збор да го чујат и разберат граѓаните
ВЕБ страната на локалната самоуправа во Гевгелија со суспендирана
Што попрво да славиме денес? Дискриминацијата или сиромаштијата?
Власта се фали со одржување на третите предвремени парламентарни избори во плурарната македонска демократија, ама народот се жали дека сите години живее во беда и сиромаштија
Ниту Британската кралица Елизабета, не и’ одолеа на желбата да испука неколку рафали на  презентацијата на воениот арсенал на Британската армија
Промоцијата на водата од гевгелиските чешми „Арсена“ од невладината „Фото глас“ ги вознемири како граѓаните, така и локалните власти одговорни за водоснабдувањето
Страница 25 од 26

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.