Топ Новости >
Неколку совети како да го подобрите спиењето и сонот кој одмара
Маслото од нане има широка примена за здравјето на луѓето. Еден од најстарите хербални лекови кој се користи во традиционалната медицина е маслото од нане
Се сеќавате на девојката од Украина која со пластични операции на лицето и телото се престори во жива Барбика? По фамата која ја направи со својот изглед, сега тврди дека може да се живее на воздух
Природен лек со плодовите од нашето поднебје, со кое треба да се сладите 1-2 месеци и да заздравите потполно
Светската здравствена организација објавила проценки за консумација на алкохол во голем дел од земјите ширум светот
Дали ги знаете лековитите својства на бананите? Овој јужен плод лечи многу работи: ги избелува забите, лечи свраб, ја ублажува депресијата, ја намалува болката, напнатоста во желудникот, превентивно делува за срцеви и мозочни удари и многу повеќе!
Апсолутната стерилизација на дневниот простор може да ги исчисти вирусите и бактериите клучни за создавање антитела во детскиот организам, па најчеста последица е појават на дијабет  
Страница 4 од 4

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.