Топ Новости >

Бамија - чудните прсти на природата

  • Среда, Окт 21 2015


Ако сте ја избегнувале во исхраната, еве неколку карактеристики за овој плод кој има и своја лековита страна при конзумирањето.
Најпрво лековитоста се покажува со одржувањето на нормалното ниво на холестерол во крвта, создавање добро варење и стабилизирање на шеќерот во крвта. Ја подмладува кожата, ја поттикнува регенерацијата на нејзините ткива.

Бамја (Abelmoschus есцулентус), еден од најстарите продукти на здрава храна што во голем обем се враќа во менијата не само домашните туку и многу кујни од областа на угостителството. Позната е уште од пред триипол милениуми, особено во времето на фраонскиот Египет. Некои модерни „фаст фуд“ потрошувачи можеби и не знаат како изгледа, ниту каков е нејзиниот вкус, за што е корисна во организмот, а ја нарекуваат „Прстите на Богородица“.
За своите извонредни ефекти на мазност и затегнатоста на кожата знаеше и Клеопатра и античките записи покажуваат дека во долината на Нил се одгледувала бамјата со векови, дури и пред Христос. Заради своите афродизијчките својства бамијата била омилен избор за јадење на беговите, за што најдобро сведочи Беговата чорба и бајрамската бамија.

Ова повеќегодишно растение од слезово семејство, расте до еден метар во височина. Постојат плодот на брановидни издолжена форма која е лесно сварлива, сочни, со пријатен вкус. За приготвување на храна се користат само младите незрели плодови, кои при готвењето се распаѓаат ослободувајќи многу мали семенки, многу богата со протеини и масти.

За да може да биде на маса во текот на годината млади бамја се суши, нанижана на конец. Модерните домакинќи ја мијат и замрзнуват во мали пакетчиња, по потреба.

Бамјата е богата со растителни влакна, важни за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта, добро варење и го стабилизира шеќерот во крвта.

Таа исто така содржи многу минерали и витамини, особено од Б група (најмногу Б1 и Б2 и Б6) кои се важни за одржување на безбедна и здрава бременост. Производство на фолна киселина ги спречува дефекти при раѓањето и помага на плодот да расте и се развива нормално.

Витамин Ц, кој исто така го има во завидна количини го спречува развојот на дијабетес, и ги ублажува симптомите доколку болеста се манифестира. Ефикасен е во случај на астма и други респираторни проблеми. Витамин Ц од бамјата, исто така, ја подмладување на кожата, ја промовира раст и регенерација на ткивата и на тој начин го подобрува производството на колаген.

Таа исто така содржи полисахариди кои имаат стимулирачки ефект врз телото и крвта, а со тоа, доведе до подобра функцијата на мозокот, меморијата и когнитивните способности.

Бајат е богата и со голем број на антиоксиданси, од кои пособено е важен „рутин“ бидејќи придонесува за цврстината на малите крвни садови, како и „кверцетин“ што ги одржува дишните патишта, бидејќи помага во елиминирањето на слузот.

Официјален студии потврдиле дека редовното консумирање на бамја го намалува ризикот од болести на бубрезите, особено предизвиканите од дијабет. Бидејќи е пребогата со диетални влакна, го подобрува здравјето на дебелото црево, но исто така и на целата територија на дигестивниот тракт. Важен придружник е и витамин А кој придонесува за зачувување на здравјето на целата слузницата на овие органи, како и нивно нормално функционирање.

МАСКА

Од бамја може да се направи извонредна маска за лицето. Грст зеленчук бамија (количината одредете ја сами) се варат во вода додека не омекнат во целост, потоа се гмечат да се добие смеса како пире, се остава да се излади и се нанесува на лицето. Ваквиот третман трае пет минути. Потоа лицето се мие. Добро упатените корисници на овој рецепт, тврдат дека ефектот од маската и бамјините својства се видиви веднаш на лицето.
Пробајте, вкусете, направете маска и уживајте во здравите навики со бамјата.

 


Промоција на збирка поезија "Јужен глас" во Гевгелија

Гевгеличанката Лилјана Пецова Илиеска, неодамна издаде свој поетски првенец, збирката поезија „Јужен глас“ која утревечер ќе и' ја претстави на својата публика од каде што потекнува, и од каде што ги

Повеќе

Велигденска манифестација Ѓура Мара во Миравци

Двовековната традиција со моминското оро „Ѓура Мара“ утревечер во Миравци

Повеќе

Велигденски венец со суво грозје

За свечена атмосфера на велигденската трпеза подгответе го овој традиционален велигденски украсен десерт

Повеќе

Почесно признание за гевгелиски средношколци на поетски фестивал во Трст

По повод светскиот ден на поезијата го одвојуваме достигнувањето на младите гевгелиски гимназијалци на меѓународниот фестивал на поезијата и литературата во Трст, Италија

Повеќе

Бенкси со протестен графит

Бенкси преку графит бара ослободување на курдската сликарка од Турција Зехра Доган

Повеќе

АХВ апелира: Не јадете црн дроб од дивеч, има тешки метали

Најголеми отстапувања во присуството на тешки метали во црниот дроб има кај дивечот во реоните на Гевгелија, Велес, Куманово, Прилеп и Струга

Повеќе

Акаденсмиот хор „Керес“ од Солун ќе гостува во Гевгелија

По повод одбележувањето на 20 годишнината од уметничката дејост што ја остварува градскиот мешан хор „Гортинија“ ќе се одржи концертен настап на два хора

Повеќе

Осмомартовски концерт за Денот на жената

„Љубов низ арија ти подарувам“ е празничниот проект на Општина Гевгелија поддржан од Министерството за култура на РМ, посветен на Меѓународниот Ден на жената

Повеќе

Директорот на Домот на културата без програма за работа го бара Народниот

Ничевски: Душата на народот е во културата, а таа е во сериозна криза. Немаме финансиски средства, немаме простор, ниту потребен кадар во Домот на културата и сме на маргините од културниот живот во

Повеќе

Културна популаризација со четири милиони денари буџетска помош

Буџетскииот колач на Општина Гевгелија наменет за културата за 2018 година тежи четири милиони денари наменет за активностите на 54 културни состави, групи и поединци

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.