Топ Новости >

Најпопуларни дизајнерски обувки

  • Среда, Дек 23 2015

 


Накпосакуваните модели на чевли годинава се со дизајнерскио потпис на Chloe', Valentino, Isabel Marant и Gianvita Rossija кои успеаја да го привлечат вниманието на потрошувачките мераклии за убави кондури.

Летните месеци ги одбележа хистеријата да се имаат римјанките од модната куќа Chloe' кои за кратко време се најдоа во пристапни верзии по цена во речиси сите high street продавници. Не само што доминираа по улиците на светските метрополи, туку и дамите најчесто ги комбинираа со лелеавите фустани и туники од оваа модна куќа, што беше секако полн погодок за ова лето.

Брендот Aquaazzura по преплави Instagram со впечатливиот модел на сандали украсени со ресички од преобрната коќа. Моделот „Wild Thing“ во огнена црвена нијанса прво ги освои блогерките кои ги шерувале, а потоа го освоиле цел свет со својот необичен изглед.

 

Gucci оваа година ја понесе титулата за најдобри обувки - со моделот на удобните мокасини од кои го преплавија модниот свет. Удобните мокасини можеа да се видат како ги носат и престижните модни уреднички кои како едвам да дочекале да облечат удобни обувки без потпетици.

Сепак, неспорна кралица на есенската модна сезона е Isabel Marant која ги претстави чизмите „Arnie“ со војнички мотиви. Низа светки убавици ги носеа и не останаа незабележани.

Ладната сезона не е потполна без чизми над колена кои го доживуваат врвот на популарноста.

 

Со потпис или без потпис на модните дизајнери, голем дел од женскиот свет кај нас има по некое парче од овие обувки, па може да смета дека го фатиле ритамот на светскиот моден тренд кога се во прашање обувките. 

 


Промоција на збирка поезија "Јужен глас" во Гевгелија

Гевгеличанката Лилјана Пецова Илиеска, неодамна издаде свој поетски првенец, збирката поезија „Јужен глас“ која утревечер ќе и' ја претстави на својата публика од каде што потекнува, и од каде што ги

Повеќе

Велигденска манифестација Ѓура Мара во Миравци

Двовековната традиција со моминското оро „Ѓура Мара“ утревечер во Миравци

Повеќе

Велигденски венец со суво грозје

За свечена атмосфера на велигденската трпеза подгответе го овој традиционален велигденски украсен десерт

Повеќе

Почесно признание за гевгелиски средношколци на поетски фестивал во Трст

По повод светскиот ден на поезијата го одвојуваме достигнувањето на младите гевгелиски гимназијалци на меѓународниот фестивал на поезијата и литературата во Трст, Италија

Повеќе

Бенкси со протестен графит

Бенкси преку графит бара ослободување на курдската сликарка од Турција Зехра Доган

Повеќе

АХВ апелира: Не јадете црн дроб од дивеч, има тешки метали

Најголеми отстапувања во присуството на тешки метали во црниот дроб има кај дивечот во реоните на Гевгелија, Велес, Куманово, Прилеп и Струга

Повеќе

Акаденсмиот хор „Керес“ од Солун ќе гостува во Гевгелија

По повод одбележувањето на 20 годишнината од уметничката дејост што ја остварува градскиот мешан хор „Гортинија“ ќе се одржи концертен настап на два хора

Повеќе

Осмомартовски концерт за Денот на жената

„Љубов низ арија ти подарувам“ е празничниот проект на Општина Гевгелија поддржан од Министерството за култура на РМ, посветен на Меѓународниот Ден на жената

Повеќе

Директорот на Домот на културата без програма за работа го бара Народниот

Ничевски: Душата на народот е во културата, а таа е во сериозна криза. Немаме финансиски средства, немаме простор, ниту потребен кадар во Домот на културата и сме на маргините од културниот живот во

Повеќе

Културна популаризација со четири милиони денари буџетска помош

Буџетскииот колач на Општина Гевгелија наменет за културата за 2018 година тежи четири милиони денари наменет за активностите на 54 културни состави, групи и поединци

Повеќе
 


 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.