Топ Новости >

Бундосани - нов моден имиџ на власта

  • Четврток, Ное 24 2016


Изборите и изборните каравани и преку модата испорачуваат пораки до граѓаните.

Најнов моден елемент се бундите кои се појавија на сцената на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ. Груевски излезе со Џокерска насмевка (иронична), Мијалков со хистерична смеа на досетките на Амди Бајрам, а сите други изѕемнати на студот чекајќи го пастирот да дојде на закажаниот митинг кој поради него доцнеше 1 час.

Криминалците од власта си ги покажуват парите со крзна, коли, плацеви, мерцедеси.
Амди со бунди.

На првиот митинг во темно елегантно крзно, на вториот во хитовски имиџ, а за следниот со официјално новата бунда-костим „Чубака“ на Бајрам за новиот митинг на ДПМНЕ.

Дознаваме од нашиот фото-монтажер и „меркач“ на модните лудости на власта, инспиративниот Александар Дојранлиев.
Што ли ќе облече Амди на митинг во Гевгелија???

 


Првото новороденче во Гевгелија за 2018

Родено е здраво женско бебе од мајката Маја Атанасовска

Повеќе

Новогодишни колачи

Видео: Како да направите декорации на празничните колачи за новогодишните и божиќни празници

Повеќе

Битолското Чупе денес во посета на малите гевгеличани

Градинката „Детска радост“ во Гевгелија денеска е домаќин на големиот хуманитарен проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

Повеќе

Изложба на урбаните уметнички акции во Струмица

Изложба на фотографии од проектот „Урбани уметнички акции“ ќе биде отворена на 12 декември, во Културниот центар „Антон Панов“ во Струмица, со почеток во 19 часот

Повеќе

Спомениците на културата во Гевгелија 11 години чекаат ред за реставрација

Грижата за нив изминатите 11 години беше „copy paste“ практика на минатата локална власт

Повеќе

Премиера “Од инат поинат, заинат“

Мите Грозданов со јубилеј - 50 години театарска дејност

Повеќе

Брза пита со спанаќ

Сезоната на спанаќот ќе ве натера да ја пробате оваа брза и лесна пита

Повеќе

Перформанс за деца „Ова не е сон“ во Гевгелија

Колектив Ветерница“ од Скопје во рамките на новиот културен бран поддржан од Министерството за култура на РМ, гостува со перформансот наменет за деца гостува во Гевгелија

Повеќе

Ликовната секција од ООУ „Крсте мисирков“ меѓу 5-те најдобри на меѓународна

Во силна конкуренција од 50 ликовни секции од Балканот, „Ајфеловата кула од капачиња“ го привлече вниманието и на публиката и на жирито 

Повеќе

Стефан Марковски - добитник на награда на меѓународен поетски фестивал во

„Книжевно перо“ за младиот гевгелиски поет за книга на годината вон изданијата на Хрватското книжевно друштво

Повеќе

 

 

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.