Топ Новости >

Три дами во истиот фустан: Која најдобро го носи?

  • Петок, Сеп 26 2014

 


Тробојниот фустан потпишан од модниот бренд "Валентино" е вистински хит меѓу ѕвездите, и три убавици се прошетаа пред фото објективите облечени со овој модел, во изминатите неколку месеци. Иако фустанот е ист, секоја жена го носи на свој начин и со различни асесоарои. Што мислите, на која најдобро и’ стои?

Прва оваа креација ја облече симпатичната Ема Стоун, чија коса со боја на коњак одлично се вклопи со бојата на фустанот. Како и обично, весела и насмеана, Ема се појави во емисијата "Добро утро Америка" во април. Фустанот и’ прилегаше на младешкиот изглед, но исто така и на елегантноста.
 
Следно, славната трендсетерка Оливија Палермо, понесена од примерот на актерката, ја облече истата креација на модната недела во Париз во јули. Убавиот фустан го дополни со златен накит и неочекуван детал - зелена чанта. Како и секогаш, Оливија делувала многу софистицирано и модерно.
 
Последна во низата беше Ники Минаж, која пред некој ден вака облечена се појавила како гостин на Елен Деџенерис. Ники се пофалила на своите фанови преку социјалните мрежи за убавиот фустан, но се чини дека таа малку ја скратила должината прилагодувајќи ја на својата фигура. На неа, оваа креација не изгледа толку елегантно, но дефинитивно е многу секси.

На прашањето до читателита на модните списанија: Кому најдобро му стои "Валентино" фустанот? одговорите се следни
EMA STOUN ..............35,1%
OLIVIJA PALERMO .....24%
NIKI MINAŽ................. 40,7%

Погледнете ги фотографиите по истиот редослед: Ема, Оливија, Ники и можете само да процените, да се согласите со анкетата, или да одберете свој фаворит.


Промоција на збирка поезија "Јужен глас" во Гевгелија

Гевгеличанката Лилјана Пецова Илиеска, неодамна издаде свој поетски првенец, збирката поезија „Јужен глас“ која утревечер ќе и' ја претстави на својата публика од каде што потекнува, и од каде што ги

Повеќе

Велигденска манифестација Ѓура Мара во Миравци

Двовековната традиција со моминското оро „Ѓура Мара“ утревечер во Миравци

Повеќе

Велигденски венец со суво грозје

За свечена атмосфера на велигденската трпеза подгответе го овој традиционален велигденски украсен десерт

Повеќе

Почесно признание за гевгелиски средношколци на поетски фестивал во Трст

По повод светскиот ден на поезијата го одвојуваме достигнувањето на младите гевгелиски гимназијалци на меѓународниот фестивал на поезијата и литературата во Трст, Италија

Повеќе

Бенкси со протестен графит

Бенкси преку графит бара ослободување на курдската сликарка од Турција Зехра Доган

Повеќе

АХВ апелира: Не јадете црн дроб од дивеч, има тешки метали

Најголеми отстапувања во присуството на тешки метали во црниот дроб има кај дивечот во реоните на Гевгелија, Велес, Куманово, Прилеп и Струга

Повеќе

Акаденсмиот хор „Керес“ од Солун ќе гостува во Гевгелија

По повод одбележувањето на 20 годишнината од уметничката дејост што ја остварува градскиот мешан хор „Гортинија“ ќе се одржи концертен настап на два хора

Повеќе

Осмомартовски концерт за Денот на жената

„Љубов низ арија ти подарувам“ е празничниот проект на Општина Гевгелија поддржан од Министерството за култура на РМ, посветен на Меѓународниот Ден на жената

Повеќе

Директорот на Домот на културата без програма за работа го бара Народниот

Ничевски: Душата на народот е во културата, а таа е во сериозна криза. Немаме финансиски средства, немаме простор, ниту потребен кадар во Домот на културата и сме на маргините од културниот живот во

Повеќе

Културна популаризација со четири милиони денари буџетска помош

Буџетскииот колач на Општина Гевгелија наменет за културата за 2018 година тежи четири милиони денари наменет за активностите на 54 културни состави, групи и поединци

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.