Топ Новости >

Што се’ облече изабраничката на Клуни на венчалниот викенд

  • Вторник, Сеп 30 2014

  

Романтичната свадба во водите на Венеција, помеѓу Џорџ Клуни и Амал не беше единтвената ексклузива на оваа тренди венчавка. Овојпат, најновата холивудска невеста Амал Аламунди ги плени очите на јавноста, фото репортерите и модните трагачи поради нејзиниот истенчен вкус за мода, со избор на одбрани парчиња што ги облече на својот свадбен викенд во Венеција.

Јасно е на прв поглед дека 36-годишната Амал има има беспрекорен вкус. Нејзиниот изглед беше повеќе од елегантен и брилијантен - кава што е и нејзината кариера како адвокат за човекови права.

По пристигнувањето во Венеција, во петокот, таа беше облечена во класичен црн  бела Долче и Габана фустан. Изгледаше како нешто од „Празник во Рим“.

За својата моминска вечер, одбра драматична и заносна црвено-црна креација на  Александар Меквин. Тоа беше совршен избор за вечерта пред нејзината свадба, кога славеше со девојките, пријателките, сестра и’, мајка и’, додека Клуни имаше момчешка забава со своите пријатели.

Во саботата, венчаницата се’ уште остана тајна иако се шпекулираше дека ќе биде креација на Оскар де ла Рента. Во прошетка со Клуни таа носеше овој прекрасен бел Џамбатиста Valli Couture 5 со ресни извезени цветчиња како апликации.

И, со сите овие неверојатни промени на фустани, Амал го измеша комплетниот впечаток, во понеделникот, кога на граѓанска венчална церемонија во Венеција беше облечена во комплет на Стела Макартни со црни детали и крем Beckette спојката за да одговара. Единственото нешто што ја направи оваа облека интересна е нејзината флопи капа.

Храбро, сигурно и одважно од една адвокатка, која понатаму се’ повеќе ќе жари и на холивудските забави со својот партнер. Добар избор Клуни! Среќно и н двајцата.


 Промоција на збирка поезија "Јужен глас" во Гевгелија

Гевгеличанката Лилјана Пецова Илиеска, неодамна издаде свој поетски првенец, збирката поезија „Јужен глас“ која утревечер ќе и' ја претстави на својата публика од каде што потекнува, и од каде што ги

Повеќе

Велигденска манифестација Ѓура Мара во Миравци

Двовековната традиција со моминското оро „Ѓура Мара“ утревечер во Миравци

Повеќе

Велигденски венец со суво грозје

За свечена атмосфера на велигденската трпеза подгответе го овој традиционален велигденски украсен десерт

Повеќе

Почесно признание за гевгелиски средношколци на поетски фестивал во Трст

По повод светскиот ден на поезијата го одвојуваме достигнувањето на младите гевгелиски гимназијалци на меѓународниот фестивал на поезијата и литературата во Трст, Италија

Повеќе

Бенкси со протестен графит

Бенкси преку графит бара ослободување на курдската сликарка од Турција Зехра Доган

Повеќе

АХВ апелира: Не јадете црн дроб од дивеч, има тешки метали

Најголеми отстапувања во присуството на тешки метали во црниот дроб има кај дивечот во реоните на Гевгелија, Велес, Куманово, Прилеп и Струга

Повеќе

Акаденсмиот хор „Керес“ од Солун ќе гостува во Гевгелија

По повод одбележувањето на 20 годишнината од уметничката дејост што ја остварува градскиот мешан хор „Гортинија“ ќе се одржи концертен настап на два хора

Повеќе

Осмомартовски концерт за Денот на жената

„Љубов низ арија ти подарувам“ е празничниот проект на Општина Гевгелија поддржан од Министерството за култура на РМ, посветен на Меѓународниот Ден на жената

Повеќе

Директорот на Домот на културата без програма за работа го бара Народниот

Ничевски: Душата на народот е во културата, а таа е во сериозна криза. Немаме финансиски средства, немаме простор, ниту потребен кадар во Домот на културата и сме на маргините од културниот живот во

Повеќе

Културна популаризација со четири милиони денари буџетска помош

Буџетскииот колач на Општина Гевгелија наменет за културата за 2018 година тежи четири милиони денари наменет за активностите на 54 културни состави, групи и поединци

Повеќе

 

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.