Топ Новости >
Деведесет годишната Анежка го разубавува своето мало село цртајќи цвеќиња по куќите
Премиерата на претставата е закажана за 15 октомври 2017 во Југословенското драмско позориште, во Белград
Нов уметнички предизвик за креативците - Атеље за цртање и сликање кое започнува со работа од 25 септември 
Нова поставка на уметничката борба на „шарените“ во галеријата на „Mathers Museum of World Cultures“ при Универзитетот во Индијана, САД
Изложба на Шарена револуција во Монтана - САД Featured
Високата улога на Шарена револуција во Македонија е мотивот за 40 дневната изложба во Монтана во галеријата на „State University Billings“
Богданци следните денови ќе биде центарот на графичката уметноста во Македонија и Балканот
Промовирана петтата поетска збирка на младиот гевгелиски поет и писател Стефан Марковски
Графичката работилница „Софија“ со изложба во Сараево Featured
Eднонеделна изложба во просторот на Академијата на ликовните уметности во Сараево, Босна и Херцеговина
Британски студенти создале едноминутни видео анимации на делата од познатите руски литературни класици
Страница 1 од 10

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.