Топ Новости >
Промоција на националната кампања против ксенофобијата „Деца на планетата Земја“
Графичката работилница во Богданци ќе ги претстави трудовите од 9-то издание на меѓународниот уметнички настан
Здружениетона граѓани „Графичка работилница Сoфија“ по деветти пат ја организира меѓународната уметничка работилница единствена од ваков вид на Балканот
Летниот џез караван со Ресен како прва станица
„Ајкули во Вардар“, „Дрвја со очи“, „Пакман јаде ДУП“, „Лебеди кои бараат права“ дел од герила акциите на Уметнички урбани акции
Изложба на фотографии, работни цртежи и планови, oд акциите на тимот „Урбани уметнички акции“ од 27-30 јуни, во галерискиот простор на Мобилна монтажна галерија во Скопје
Радио приемник и галерија на едно место во Паркот на Франкофонијата - сабота 25 јуни 2016
Во организација на „Манускрипт“ на Саемот на книгата меѓу бројните наслови презентирани се две дела на Душка Дуња Гиевска - поетеса од Куманово 
Креативна едукативна работилница за деца во организација на „Центарот за современи уметности“ од Скопје 
Страница 3 од 11

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.