Топ Новости >
Сите ние имаме свој век, кој не секогаш се поклопува со животниот век или со било кој век меѓу вековите. Секој од нас има свој век за радости, за страдања, за бегства и враќања, секој од нас има свој век со самици, век за молк и вознес, за смеа и плач, век за пишувања долги, бескрајни писма, век за раѓања,…
Крајот на годината е секогаш прилика да се сумираат резултатите од своето работење. Во својот годишен извештај Фондацијата „Аполонија“ ги сумира остварувањата во општествено полезните активности за заедницата, како на полето на хуманоста, културата, спортот и други активности поддржани од Фондацијата
Љупка Џундева, една од големите легенди на македонското театарско и филмско глумиште, е првиот лауреат на 10-то издание на Интернационалниот филски фестивал „Астерфест“, кој во организација на Тивериополската филмска алијанса, овојпат под мотото „Ново и старо“, ќе се одржи од 27 до 31 мај годинава  
Страница 11 од 11

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.