Топ Новости >

Проѕирниот фустан на Пипа Мидлтон

  • Четврток, Јул 06 2017


Стилски одмерената сестра на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон, на третиот ден од најпознатипт тениски турнир во светот се појави во проѕирна летна комбинација. Иако средниот дел од телото е покриен со тесна мини подсукња, сепак општиот впечаток е многу непредвидлив и достоен за фантазија.
Вимблдон е социјален случај кое што британското кралско семејство не го пропуша. А, нивниот претставник на третиот ден од најпознатиот тениски турнир во светот, е прекрасна сестра на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон.
"Помалку заводливиот изглед на плавољубичастиот фустан, ја воведоа во малку построг и покласичен впечаток белата јака и црн појас на половината."

Инаку, многу стилски одмерената Пипа овој пат избра провидна летна комбинација, а во британските медиуми веднаш се постави прашањето за тоа колку е (не) соодветно.
Се работи за чипкаста креација со отвор на модната куќа „Self-Portrait“ од 360 фунти.
Г-ѓа Мидлтон својот стајлинг успешно го заокружи со потпетици и писмо торба велур кожа и секако, неизбежните очила за сонце.

Триесетгодишната Пипа на годишниот тениски меч пристигнача во друштво на својот помлад брат Џејмс, а според објавените фотографии активно го следела секој потег на играчите.

 

 


Проѕирниот фустан на Пипа Мидлтон

Медиумите со прашање: Дали е ова достојно за Вимблдон?

Повеќе

Андоновски: За пет месеци на Клиниката за Гинекологија починале 61 бебе

За пет месеци починале 30% од вкупниот број на новороденчиња

Повеќе

Поетската книга „In Nomine“ од Стефан Марковски

Промовирана петтата поетска збирка на младиот гевгелиски поет и писател Стефан Марковски

Повеќе

Графичката работилница „Софија“ со изложба во Сараево

Eднонеделна изложба во просторот на Академијата на ликовните уметности во Сараево, Босна и Херцеговина

Повеќе

Ново судско рочиште за смртта на родилката Кадиева

16 месеци по смртта на Маја Кадиева и нејзиното бебе семејството и јавното обвинителство ја тера правдата во Основниот суд во Велес

Повеќе

Анимација на руските класици

Британски студенти создале едноминутни видео анимации на делата од познатите руски литературни класици

Повеќе

Македонија-Европски првак по смртност од мозочни удари

Видео: Поразителни податоци за македонското здравство според Европскиот здарвствен порошувачки индекс (ЕХЦИ)

Повеќе

Грипот ги руши рекордите во 2017 година

Во моментот во Центарот  за јавно здравје состојбата на заболени е 203 лица, што е над 1/3 зааболени од цела 2015 година

Повеќе

Наталитетот во Гевгелија намален за 53%

За разлика од претходната 2015 година кога на свет беа донесени 199 бебиња, во 2016 родени се само 93 бебиња, што значи намалување на наталитетот за 53,3 %

Повеќе

Уметничка акција: Кабини за дишење чист воздух во Скопје

Урбани уметнички акции со поддршка во борбата за чист воздух

Повеќе


 

 

 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.