Топ Новости >
Богданци следните денови ќе биде центарот на графичката уметноста во Македонија и Балканот
Медиумите со прашање: Дали е ова достојно за Вимблдон?
За пет месеци починале 30% од вкупниот број на новороденчиња
Промовирана петтата поетска збирка на младиот гевгелиски поет и писател Стефан Марковски
Графичката работилница „Софија“ со изложба во Сараево Featured
Eднонеделна изложба во просторот на Академијата на ликовните уметности во Сараево, Босна и Херцеговина
16 месеци по смртта на Маја Кадиева и нејзиното бебе семејството и јавното обвинителство ја тера правдата во Основниот суд во Велес
Британски студенти создале едноминутни видео анимации на делата од познатите руски литературни класици
Видео: Поразителни податоци за македонското здравство според Европскиот здарвствен порошувачки индекс (ЕХЦИ)
Во моментот во Центарот  за јавно здравје состојбата на заболени е 203 лица, што е над 1/3 зааболени од цела 2015 година
Страница 3 од 18

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.