Топ Новости >
50 години творештво на Васко Ташковски - Изложба во Ликовниот салон на МАНУ
„Мобилна култура - солидарни граѓани” - дел од концептот на прoграмата на  овогодинешното издание на „АКТО 10“ фестивалот за современа уметност
Единствена во Балканот од ваков вид, графичката работилница „Софија“ во сите свои години од постоење останала сепак не поддржана од Министерството за култура на Република Македонија
ЗПЛРМ се огласи во одбрана на професионалноста на своте членови во врска со потпишаната петиција за одбивање на дежурство во неопремената амбуланта за мигранти во полициската станица на гевгелиската Железничка
Домашен сируп кој го топи салото од стомакот и тоа по 1 сантиметар на ден
Граѓанскиот активизам дел од тематскиот форум за анимација на Кампот посетители на тридневниот јубилеен 5-ти „Д Фестивал“
Освежете се со природен и здрав напиток 
Изложбата „Спорни (Оспорени) места“ на уметниците Оливер Мусовиќ и Гвијанг Хванг ги истражува просторните политики во специфичните контексти на три града - Скопје, Сеул и Лос Анџелес
Авторска вечер на Роберт Перишиќ - Гостин на првата книжевна резиденција „Апсолутно модерен“
Страница 7 од 18

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.