Топ Новости >
Накпосакуваните модели на чевли годинава се со дизајнерски потпис на познати имиња од светот на модата
Лесен десерт без печење
Бамјаta е богата со растителни влакна, важни за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта, добро варење и го стабилизира шеќерот во крвта
Жените оценија: Оваа домашна маст го отстранува целулитот после само 7 дена употреба
Ефикасно делува врз крвните садови, го инхибира растот на дојката, на простатата, дебелото црево, леукемија и ги спречуваат промените кои ги поттикнува растот на туморот
50 години творештво на Васко Ташковски - Изложба во Ликовниот салон на МАНУ
„Мобилна култура - солидарни граѓани” - дел од концептот на прoграмата на  овогодинешното издание на „АКТО 10“ фестивалот за современа уметност
Единствена во Балканот од ваков вид, графичката работилница „Софија“ во сите свои години од постоење останала сепак не поддржана од Министерството за култура на Република Македонија
ЗПЛРМ се огласи во одбрана на професионалноста на своте членови во врска со потпишаната петиција за одбивање на дежурство во неопремената амбуланта за мигранти во полициската станица на гевгелиската Железничка
Страница 8 од 20

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.