Топ Новости >
За олабавување од празничната трпеза диета со супа од зеленчук: Ослабете 5 кг за 7 дена
Дискусиона сесија и јавен настан за донирање книги преку проектот „Живи библиотеки“ со обраќање на Ноа Трајстер од „Учителот Незнајко и неговите комитети“ од Белград
Битолски „Интимен театар“ со премиерата на претставата „Со љубовта шегување нема“ на текстови од францускиот писател Алфред де Мисе  
Идеја за брз неделен појадок со кој ќе ги изненадите домашните
Ова е веќе трет советнички состав кој гласа за ваквата програма, и на ист начин со бришење на ставката, или пренамена на средствата во други буџетски програми завршуваат неславно со „copy paste“ за следната година
Заокружување на истражувачко-кураторски процес насловен „ЖИВИ БИБЛИОТЕКИ: архиви на граѓанска непослушност“
Можете ли да ги замислите модерните супер херои портретирани во стил од 16-от век?
Меѓународната книжевна награда „Гогољ“ ја заслужи за неговото прозно творештво, посебно за романите „Лифтот (не) е за двајца“, „Твоите=мои очи“ и „Дали го сакате Дали“
Тридеценискиот уметнички живот не ги исполни амбициите на овој талентиран уште во рани години млад музичар – фаготист, па се ангажирал и како продуцент, сценарист и режисер на бројни културни настани во земјава и светот, менаџер на новите музички надежи кои веќе остваруваат своја самостојна кариера, а во последните  години и  како активен хуманист
Страница 10 од 18

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.