Топ Новости >
Организатор на меморијалот е планинарското друштво „Кожуф“ од Гевгелија
Кужувци со „Југ“ од Валандово на меѓународен планинарски марш на Плавуш
Во почит на загинатиот гевгелиски планинар  Димитар Кангов - Кангата
Традиционалното планинарско одбележување на националниот празник со учество на над 800 планинари и љубители на природата
Два врва на Кожуф „Порта“ и „Дудица“ и „Корфоила“ на планината Пиново, сите од страната на Грција беа искачени од планинари на ПД „Кожуф“ и „Југ“ од Валандово
Домот на боговите како го нарекуваат Олимп, под нозете на 18 члена екипа на ПД „Кожуф“
Полежан, БезБог, Џангал се врвовите кои ги искачи  шестчлена екипа планинари од ПД „Кожуф“
Мапирње на патека од Смрдлива вода до водопадите на Кожуф, републички, балкански и меѓународни експедиции
ПД  „Кожуф“ во соработка со ЕУ и проектот „ЕРАСМУС + “ реализираше 10 дневно кампување за млади во Финска
Страница 3 од 6

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.