Топ Новости >
Сеќавање и спомен за истакнатиот гевгелиски планинар Перо Илиевски 
Прва заедничка соработка помеѓу Планинарско Друштво „Кожуф“ Гевгелија и Еколошко Планинарско Друштво „Картуш“ Прилеп и планинари од Грција
Пријателска планинарска меѓународна акција вчера изведоа планинари од седум македонски градови заедно со планинари од Грција
Највисокиот врв на Балканот под нозете на 34 македонски планинари
Искачен врвот кај Вишешница како дел од проектот „Планинарски Предизвик 12 врвови“
Јануарска акција на гевгелиските планинари во услови на 2 метри снег на висините до Чичи Каја 1.767 мнв
По трет пат одбележан патронот за планинарскиот дом Томе Шутов - Кротки
ПД „Кожуф“ и годинава со планинарски марш во чест на својот член Димитар Кангов
После триипол години неправда  врз ФК „Кожуф“ ,Општината го раскина договорот за користење  и одржување на грасдскиот стадион на  ФК „Миравци“ од Миравци
Страница 2 од 6

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.