Топ Новости >

Нашиот Костадинов со хет трик ја урна Ерменија

  • Вторник, Сеп 05 2017

 


 

Капитенот на Младинската фудбалска репрезентација на Македонија Тихомир Костадинов одигра фантастично на натпреварот против Ерменија. На натпреварот кој се одигра во Ерменија, Костадинов беше стрелец на сите три гола. Првиот гол на мечот беше постигнат во 8мата минута од натпреварот, а вториот во 26-тата минута.

Македонија на полувреме отиде со резултат од 0-2.

Костадинов стави точка на натпреварот и своето гол-шоу со погодок со глава, откако Енур Тотре убаво нафрли од слободен удар во 72-та минута од дуелот.

За Македонија ова беше прв натпревар во Групата 7 и веднаш ги доби првите бодови, додека за Ерменија ова беше трет натпревар, прв на домашен терен, и досега освои четири бодови. Го совлада Гибралтар, а одигра нерешено со Русија на гости.


 

Вечерва Македонија - Чешка

После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка

Повеќе

Вечерва Македонија - Чешка

После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка

Повеќе

Македонија останува без Кире на првенството

ЕХФ потврди дека првенството за Кире Лазаров е завршено

Повеќе

Вечерва Македонија против Шпанија

Натпреварот меѓу нашата репрезентација и Шпанија се игра во почеток во 20:30 часот

Повеќе

Македонија одигра нерешено со Германија

Со резултат 25:25 Македонија вечерва се израмни во вредностите со актуелниот европски ракометен првак Германија

Повеќе

Поради „гакиците“ под шорцеви и чорапите Македонија казнета од ЕХФ

Федерацијата е казнета со 1.000 евра поради „гаќиците“ под шорцевите. 1.000 евра има казна и за чорапите на дуелот со Словенија

Повеќе

Македонија со втора победа на EHF

Нови четири бода за македонската ракометна репрезентација со победата на репрезентацијата на Црна Гора на Европското првенство во Хрватска

Повеќе

Македонија со победа против Словенија го стартуваше Европското првенство

Со само гол разлика од 25:24 македонските ракометари одиграа импресивна победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците

Повеќе

Мајкл Џордан - најбогатиот спортист на сите времиња

На листата топ 10 најбогати спортисти во светот водат голферите (4-ца на број), 3-ца кошаркари и по еден фудбалер, возач на формула и боксер

Повеќе

ПД Кожуф добитник на Плакета од ФПСМ

По повод Светскиот ден на планината 11 декември, Федерацијата на планинарски спортови на Македонија вчера во Скопје додели Признание „Даре Џамбаз“ за долгогодишна активност и придонес за развивање на

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.