Топ Новости >
Со резултат од 0-2 ги губиме шансите за трета позиција во квалификациите на ЕП 2016, со што  Македонската фудбалска репрезентација ја разочара и публиката на „Филип Втори“ и селекторот Бошко Ѓуровски
Поради појава на кватрокоптер на кој се веело знаме на голема Албанија предизвика скандал, тепачка и прекин на натпреварот
Со турскиот вицепрвак 31-годишниот струмичанец ќе игра во Лигата на шампионите
Четворократниот светски фудбалски шампион, репрезентацијата на Германија денес слета на аеродромот „Телег“ дочекани со овации од своите симпатизери
Ваква порака упати Севернокорејската државна пропагандна машинерија во служба на диктаторот Кин Јонг Ун
Германија е новиот светски шампион во фудбал, откако во финалето на Светското првенство во Бразил ја победи селекцијата на Аргентина со 1-0 по продолженија
Патникот за финалето на мундијалот е Германија по поразот на селекцијата на Бразил од 1:7
Вечерва во драматичен натпревар Бразил ја совлада Колумбија со 2-1. Ниту Нејмар, ниту Хулк, ниту Оскар, не беа херои на Бразилците на овој меч, туку победата ја донесоа одбранбените фудбалери Тијаго Силва и Давид Луиз
Светското првенство 2014: Германија ја порази Франција со 1-0
Страница 4 од 7

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.