Топ Новости >
Вечерва во драматичен натпревар Бразил ја совлада Колумбија со 2-1. Ниту Нејмар, ниту Хулк, ниту Оскар, не беа херои на Бразилците на овој меч, туку победата ја донесоа одбранбените фудбалери Тијаго Силва и Давид Луиз
Светското првенство 2014: Германија ја порази Франција со 1-0
Со жестока пенал пресметка репрезентацијата на Костарика за првпат се пласира во четвртфиналето на Светското првенство во Бразил
Селекторот на Холандија, Луј Ван Гал по денешниот трилер триумф над Мексико призна дека неговата репрезентација успеала да се извлече, иако можеби и не ја заслужила победата…
„Бразил е катастрофа, требаше да испадне“
И двете репрезентации остануваат во игра и во следната фаза
Актуелниот светски шампион Шпанија, по само вториот одигран натпревар на Светското  првенство во Бразил ги спакува своите куфери
На вечерашниот дуел со БиХ, аргентинскиот репрезентативец Лајонел Меси го прекина долгогодишниот пост од мундијалски голови
Му требаа 86 минути од вечерашниот дуел за да го надмине светскиот рекорд на италијанецот Валтер зенга со 517 минути непримен гол
Страница 5 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.