Топ Новости >
Судиите и Роналдо го исфрлија Баерн Минхен од Лигата на Шампионите
Фудбалерите на Наполи забележаа убедлива победа на гостувањето кај Болоња со 7-1
Португалскиот фудбалер ја заокружи одличната година по освојувањето на „Лигата на шампионите“ и „Европското првенство во Франција“
Албанија поентираше над Македонија со резултат 2-1 на првиот натпревар од квалификациите за СП 2018 во Русија
Во драматичен натпревар Португалија ја совлада Франција во продолженијата со 1 спрема 0.
Со победата над светскиот првак, Франција во големото финале
Исланд збришан за 45 минути со посигнати 4 гола, односно вкупно 5 до крајот на натпреварот 
Германците ја елиминираа репрезентацијата на Италија од ЕУРО 2016, за жал не ги надиграа на теран туку со погодени шест пенали
2015 ја одбележаа многу фудбалки настани, но ние ја одбравме хуманоста
Страница 2 од 8

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.