Топ Новости >

Вечерва Македонија - Чешка

  • Вторник, Јан 23 2018

 


 

Денешниот натпревар помеѓу Македонија и Чешка е подеднакво важен и за двете репрезентации кои се борат за висок пласман во групата во Вараждин.

Чешкиот коселектор Јан Филип добро ја познава нашата репрезентација, а пред новата пресметка со Македонија не заборави да потсети на последното соочување во Скопје, по кое Чесите протестираа за судискиот критериум и атмосферата во салата.

– Се работи за наш традиционален ривал, Македонија ни е голем должник и би било убаво да ја победиме овде на Европското првенство. Нивните навивачи веќе им обезбедија одлична поддршка и очекувам дека ќе биде уште пожешко на овој натпревар. Истовремено, нивниот селектор Раул Гонзалес ја одведе Македонија на едно повисоко ниво, играат поразлично и подобро, во екипата има поголема дисциплина, – вели Јан Филип кој ја води чешката репрезентација во тандем со Даниел Кубеш.

Натпреварот Македонија-Чешка започнува од 20:30 часот.


 

Македонски планинари искачија два врва на Витоша во Бугарија

Три македонски планинарски друштва се искачија на два врва од планината Витоша Бугарија

Повеќе

Шпанија првпат европски шампион во ракомет

После победата над Шведска, Шпанија за првпат на врвот на европскиот ракомет

Повеќе

Вечерва финале Шведска и Шпанија

Финалниот меч на тринаесеттото Европско ракометно првенство меѓу Шведска и Шпанија ќе се игра вечерва во 20:30 часот.
Претходно, од 18 часот за бронза ќе играат Франција и Данска

Повеќе

Вечерва Македонија - Чешка

После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка

Повеќе

Вечерва Македонија - Чешка

После поразот од Шпанија, вечерва со почеток во 20:30 часот одиме јако со Чешка

Повеќе

Македонија останува без Кире на првенството

ЕХФ потврди дека првенството за Кире Лазаров е завршено

Повеќе

Вечерва Македонија против Шпанија

Натпреварот меѓу нашата репрезентација и Шпанија се игра во почеток во 20:30 часот

Повеќе

Македонија одигра нерешено со Германија

Со резултат 25:25 Македонија вечерва се израмни во вредностите со актуелниот европски ракометен првак Германија

Повеќе

Поради „гакиците“ под шорцеви и чорапите Македонија казнета од ЕХФ

Федерацијата е казнета со 1.000 евра поради „гаќиците“ под шорцевите. 1.000 евра има казна и за чорапите на дуелот со Словенија

Повеќе

Македонија со втора победа на EHF

Нови четири бода за македонската ракометна репрезентација со победата на репрезентацијата на Црна Гора на Европското првенство во Хрватска

Повеќе

 

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.