Топ Новости >
Натпреварот меѓу нашата репрезентација и Шпанија се игра во почеток во 20:30 часот
Македонија одигра нерешено со Германија Featured
Со резултат 25:25 Македонија вечерва се израмни во вредностите со актуелниот европски ракометен првак Германија
Федерацијата е казнета со 1.000 евра поради „гаќиците“ под шорцевите. 1.000 евра има казна и за чорапите на дуелот со Словенија
Нови четири бода за македонската ракометна репрезентација со победата на репрезентацијата на Црна Гора на Европското првенство во Хрватска
Со само гол разлика од 25:24 македонските ракометари одиграа импресивна победа над третопласираните од минатото Светско првенство, Словенците
На листата топ 10 најбогати спортисти во светот водат голферите (4-ца на број), 3-ца кошаркари и по еден фудбалер, возач на формула и боксер
Македонската пливачка легенда, Александар Маленко е именуван за нов претседател на пливачката федерација на нашaта земја
Бранителот на титулата во Лигата на шампионите, Вардар одговори на предизвикот со победа над Рајн Некар Левен (30-26)
Ова е осма титула на Федерер во својот роден град Базел, извојувана со резултат 2 - 1 во сетови против аргентинецот Дел Порто
Страница 3 од 14

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.