Топ Новости >
Со победа над Хрватска, Шпанија стана вториот финалист на Европското ракометно првенство 2016
Германија во финале на EHF Featured
Поразот на Норвешка и обезбеди на Македонија предолимписки турнир
Огромни заложби на терен, водство од 5 гола, а резултатот нерешен
Болт останува најбрзиот човек на светот Featured
Јамакјанецот Болт остана крал на спринтот и на СП во Пекинг со победата на американецот Гетлин за една стотинка
Македонските одбојкари втори во Европската лига Featured
Македонија го освои второто место во Европската лига што претставува најголем успех за нашата одбојкарска репрезентација
Македонските одбојкари во финалната четворка од ЕЛ Featured
Словенија вторпат ја совлада Грција, со што Македонија остана во фајналфор на Европската Лига 
На СП во Казан во водени спортови Марко Блажевски оствари норма од Б-критериумот за настап на „Рио 2016“
Американскиот пливач Фелпс има подобри резултати на првенството на САД отколку медалистите на СП во Казан
По победата над Чешка со резултат 32-28, Македонија се пласираше на Европското Првенство што во 2016 година ќе се одржи во Полска 
Страница 6 од 12

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.