Топ Новости >
Болт останува најбрзиот човек на светот Featured
Јамакјанецот Болт остана крал на спринтот и на СП во Пекинг со победата на американецот Гетлин за една стотинка
Македонските одбојкари втори во Европската лига Featured
Македонија го освои второто место во Европската лига што претставува најголем успех за нашата одбојкарска репрезентација
Македонските одбојкари во финалната четворка од ЕЛ Featured
Словенија вторпат ја совлада Грција, со што Македонија остана во фајналфор на Европската Лига 
На СП во Казан во водени спортови Марко Блажевски оствари норма од Б-критериумот за настап на „Рио 2016“
Американскиот пливач Фелпс има подобри резултати на првенството на САД отколку медалистите на СП во Казан
По победата над Чешка со резултат 32-28, Македонија се пласираше на Европското Првенство што во 2016 година ќе се одржи во Полска 
Во најдолг меч од 4 часа и 9 минути, во полуфиналето со Енди Мареј, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ извојува влез во финалето на Ролан Гарос со  резултат 3 спрема 2 во сетови
Во четврт финалето од Парискиот тениски турнир Ноле славеше победа од 3:0 против актуелниот шампион
Голем успех на штипскиот боксер кон обезбедување норма за ЛОИ 2016
Страница 8 од 14

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.