Топ Новости >
За селекција на Србија ова е осми по ред трофеј во ова натпреварување, и четврти по ред во последните пет години
Македонските ракометни асови ја демолираа репрезентацијата на Грција со 12 голови предност и резултат 35-23, полувреме 19-9
Најдобриот српски тенисер и неговата девојка Јелена ќе го кажат судбоносното "да" на Свети Стефан веднаш штом Новак во јули ќе се врати од Лондон
По 3 ипол часови игра и две сервис грешки во последниот сет од страна на Новак Ѓоковиќ шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои парискиот куп Ролан Гарос
Нашата ракометна репрезентација во сред Атина ја совлада грчката ракометна постава со 25:27, доволно да очекуваме позитивен биланс и на реваншот во Скопје
Во финалниот меч против романската тенисерка Симона Хале, руската првенка Марија Шарапова ја освои својата петта по ред Грен слем титула
Со еден гол повеќе со резултат 26-25 шпанскиот ракометен тим Барселона го победи Веспрем и со тоа го освои третото место во Лигата на шампиони во ракомет
Фејсбук страницата „селски фудбал“ стана хит на оваа социјална мрежа со неколку стотици илјади фанови на смешните згоди и незгоди на терените ширум екс ЈУ просторите
„Ако сакаш да си голем пилот во Формула 1, треба да научиш да губиш, вели Светскиот шампион во автотрките на Формула 1 од 1998 и 1999 година, Мика Хакинен
Страница 9 од 12

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.