Топ Новости >
По 3 ипол часови игра и две сервис грешки во последниот сет од страна на Новак Ѓоковиќ шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои парискиот куп Ролан Гарос
Нашата ракометна репрезентација во сред Атина ја совлада грчката ракометна постава со 25:27, доволно да очекуваме позитивен биланс и на реваншот во Скопје
Во финалниот меч против романската тенисерка Симона Хале, руската првенка Марија Шарапова ја освои својата петта по ред Грен слем титула
Со еден гол повеќе со резултат 26-25 шпанскиот ракометен тим Барселона го победи Веспрем и со тоа го освои третото место во Лигата на шампиони во ракомет
Фејсбук страницата „селски фудбал“ стана хит на оваа социјална мрежа со неколку стотици илјади фанови на смешните згоди и незгоди на терените ширум екс ЈУ просторите
„Ако сакаш да си голем пилот во Формула 1, треба да научиш да губиш, вели Светскиот шампион во автотрките на Формула 1 од 1998 и 1999 година, Мика Хакинен
Тенискиот ас - Новак Ѓоковиќ, триумфираше на Мастерот во Рим над Надал, но мислеше на загрозените од поплавите, повторно испраќајќи пораки за поддршка на Србија и Босна и Херцеговина
Жилавиот старец го соборил својот претходен рекорд на 100 метри за секунда и половина помалку
Трети во Европа,  со триумфот од 34:31 над данската екипа „Митјиланд“ во битката за бронзата на Фајнлфор завршницата од Лигата на Шампионите во најстариот континент во сезоната 2013/2014
Страница 11 од 14

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.