Топ Новости >
Целата платена сума ја надминува за 41% сумата платена за трансферите во претходната 2012 година, каде најголем извозник на фудбалери е Бразил, а најмногу платила Англија
Тимот на Кожуф го претрпе и петтиот пораз во низа во регионалната кошаркарска Балканска лига (БИБЛ)
Легендата на “Формула 1“, автомобилскиот АС - Михаел Шумахер започна да прима мускулна терапија за да не му атрофираат мускулите, по несреќниот пад на скијање со својот син  
Една од најдобрите европски екипи, тимот на Веспрем, во сабота во салата “Автокоманда“ ќе одигра пријателски натпревар 
Со пебеда над Ѓоковиќ, Федерер и Надал во финалето ја освои својата прва Грен слем титулата на Австралија Опен во Мелбурн  
Со освојувањето на Австралија Опен го прокнижи својот втор Грен слем во тениската кариера  
Во одот кон финалето Вавринка го детронизира Ѓоковиќ, а Надал избори победа над Федерер  
Капитенот на репрезентацијата и најдобриот стрелец, во досегашниот тек од Европското ракометно првенство, Кирил Лазаров смета дека тимот не бил подготвен за одлучувачките моменти на мечот со Исланд  
Швајцарецот Станислас Вавринка со победа на Австралија Опен го детронизира Ѓоковиќ  
Страница 24 од 25

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.