Топ Новости >
Србија декласирана од САД со 96 - 66 во финалето во кошарка на ЛОИ во Рио
Србија владее со ватерполото - по победата во РИО 2016  ги носат сите светски одличја: први се од Светското Првенство, Европското првенство и на Светската лига
Прв во трката од 200 метри мажи и само Болт ја истрча со време под 20 секунди
Светскиот првак на 100 метри најбрз и на Олимписките игри во Рио, а Ван Никерк постави светски рекорд на 400 метри
Во драматичен натпревар Португалија ја совлада Франција во продолженијата со 1 спрема 0.
Со победата над светскиот првак, Франција во големото финале
Исланд збришан за 45 минути со посигнати 4 гола, односно вкупно 5 до крајот на натпреварот 
Германците ја елиминираа репрезентацијата на Италија од ЕУРО 2016, за жал не ги надиграа на теран туку со погодени шест пенали
Американскиот тенисер Сем Квери го победи српскиот тенисер со 3-1 во сетови и го елиминираше светскиот рекет број 1 од понатамошните мечеви на овогодинешниот турнир во Вимблдон
Страница 8 од 25

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.