Топ Новости >
Јануарска акција на гевгелиските планинари во услови на 2 метри снег на висините до Чичи Каја 1.767 мнв
Серена Вилијамс, Џоана Конта, Каролина Плишкова и Мирјана Лучиќ-Барони се пласираа во четвртфиналето на Аустралијан Опен 
Со резултат 27 : 27  на теренот во Мец македонските репрезентативци го обезбедија билетот за Албервил, каде во осминафиналето ќе се сретнат со репрезентацијата на Норвешка
Македонија го совлада Тунис со 34-30 во натпреварот од првото коло од групата Б од Светското првенство во ракомет кое се одржува во Франција
Португалскиот фудбалер ја заокружи одличната година по освојувањето на „Лигата на шампионите“ и „Европското првенство во Франција“
По трет пат одбележан патронот за планинарскиот дом Томе Шутов - Кротки
ПД „Кожуф“ и годинава со планинарски марш во чест на својот член Димитар Кангов
Со гол водство (28:27) Загреб го победи „Вардар“ во петтиот натпревар од Лигата на шампионите
Магазинот „Tennis Smash“ го објави последното интервју со најдобриот тенисер на светот
Страница 9 од 27

 
 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.